O fundacji

Misja

Fundacja Wolne Dźwięki za swoją misję przyjęła kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich pośród młodego pokolenia naszych rodaków. Nasze działania kierujemy do ludzi, chcących pogłębiać znajomość historii i literatury polskiej. Dokładamy szczególnych starań o atrakcyjną i nowoczesną formę rozpowszechniania twórczości wybitnych, ale często cenzurowanych i zapomnianych autorów.

Działalność

Naszą misję realizujemy przez wydawanie audiobooków historycznych i patriotycznych. Działalność wydawniczą kierujemy na dwa obszary. Pierwszym z nich jest przywracanie do życia autorów dawnych lub cenzurowanych. Zauważyliśmy, że chętniej poznajemy twórczość dawnych autorów, jeśli usłyszymy ich dzieła w wykonaniu profesjonalnych lek torów, czytających tekst z głębokim zrozumieniem. W drugim obszarze naszego zainteresowania znajdują się współcześnie powstające opracowania dotyczące konkretnych aspektów dziejów Polski. Nasze audiobooki publikujemy na stronie internetowej Fundacji oraz w popularnych serwisach streamingowych. W najnowszych projektach współuczestniczą historycy tworzący do naszych audiobooków scenariusze lekcji historii.

Zespół

To my – zespół Fundacji Wolne Dźwięki. Łączy nas historia i pasja jej przekazywania. Przy fundacyjnym stole często toczymy dyskusje o przyczynach i skutkach wydarzeń sprzed lat, po czym każdy z nas udaje się do tego, na czym zna się najlepiej: Ula koordynuje nasze działania i współprace, Maciek nagrywa lektorów i montuje audiobooki, Janka prowadzi biuro i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do załatwienia, a Hania tworzy treści, które opisują nasze wydawnictwa.

Skontaktuj się z nami

Email

kontakt@wolnedzwieki.pl

Adres

Ul. Domaniewska 37 lok. 2.43,
02-672 Warszawa